Prohledat tento blog

čtvrtek 30. června 2016

CVIKY NA BŘICHO

Břišní svaly se formují nejdřív... ale také, když přestanete cvičit, jdou jako první zpátky do vašich vysněných představ. Sama jsem se o tom přesvědčila předminulý týden, kdy pro mě cvičení bylo zakázané. Vracím se ale zpátky do nové formy a  posiluju v tělocvičně. Ano, od včerejšího článku, ve kterém přináším výsledky po šesti týdnech cvičení, jedu dál. Dnes konečně proběhlo i domácí posilování a napadlo mě, že ukážu pár cviků na břicho. Cviků je spousta a mně se opět osvědčila kalanetika. Předně první cvik musím absolvovat každý den, abych měla jistotu, že břicho skutečně absolvuje poctivý cvik. Co se týče kalanetiky, každý cvik se opakuje 50x až 100x v centimetrovém rozsahu. Určitě doporučuju, výsledky se dostaví opravdu rychle a ani se moc nezapotíte. Akorát se musí dbát na správné provedení cviku. U ostatních cviků obvykle provádím tři opakování po dvaceti, střídám vždy jeden cvik na břicho a druhý na ruce, nebo nohy a zadek. Zapojuju také závaží, které vidíte na poslední fotce. V případě, že závaží doma nemáte, použijte lahev naplněnou vodou, nebo něco jiného těžšího, co máte po ruce. Třeba labradora, bude rád, že má kolotoč ;)


Na posilování středu těla si můžete najít čas každý den, alespoň deset minut. Žádné výmluvy neplatí, chcete se přeci zpevnit. Takže, zde je ukázka několika cviků, dost možná je doma taky provádíte, pokud ne, budu moc ráda, když si je vyzkoušíte a dáte mi vědět, zda zabírají. Já na začátku svého tréninku vyprovodila z pasu osm centimetrů. To byl úspěch, horší je, se na toto číslo vrátit, a pmínusovat dál, po oné pauze. Ale držím, snažím se a hlavě u toho neskutečně nadávám :)

1. cvik
Lehněte si na záda a vytáhněte co nejvíc, jako byste chtěli vyrůst o pět centimetrů. Pokrčte nohy, vytáhněte hlavu a břicho zpevněte směrem ven. Zakulaťte se a ruce zvedněte do výšky. Břicho zvedněte co je to jen možné, abyste leželi jen na kříži a vytahujte se za rukami o centimetr. Opakujte 100x.

2. cvik
Tento cvik se provádí stejně jako ten první, akorát zvedněte jednu nohu a mějte ji mezi rukami. Opět opakujte 100x. Tentokrát posilujete šikmé břišní svaly.

3. cvik
Klasika, kterou neoblafnete. Lehněte si na zem, rozpřáhněte ruce. Pak se zvedněte, zároveň zvedáte i nohy a schoulete se, resp. bradou se dotkněte kolen. Já cvik opakuji 20x, ale když mi to přijde málo, tak i 30x. Jde o to, každý cvik zopakovat o trochu víc, než si myslíte, že zvládnete. Zvládnete, to jen pohodlnost vás drží zpátky.

4. cvik
Sedy lehy nejspíš nemusím představovat, ani ty, kdy se loktem jedné ruky dotýkáte kolene druhé nohy. U cviku snad pozor na jednu věc. Nekřižte dlaně za hlavou, to si raději držte uši, nebo se přidržujte jen trochu. Tím si šetříte krční páteř a navíc více maká břicho a ne paže.

5. cvik
Závaží je super. Já používám 2,5 kg. Držte závaží za hlavou, pokud máte více prostoru, ruce se závažím mějte natažené. Pokrčte nohy a s narovnanými nohami dělejte oblouk mezi stehna. Můžete se vytáhnout a mít ruce kolmo nad nohy, nebo končit s lokty skoro u stydké kosti, nebo můžete ruce směřovat na střídačku do strany, podle toho, zda posilujete přímé, nebo kolmé svaly.
Toto jsou tedy některé cviky, které dělám doma. Břicho ale cvičím také v posilovně na strojích a jako u všech cviků je třeba stále hledat nové a ty staré sem tam inovovat, protože břišní svaly si rychle zvyknou na jednu sestavu a posilování pak není tak účinné.
Nezapomínejte se každý týden fotit, abyste viděli výsledky a jestliže nepolevíte, určitě přijdou velmi brzy. Ale dost už povídání, další výsledky mého posilování zveřejním příští středu.

Žádné komentáře:

Okomentovat