Prohledat tento blog

pátek 24. června 2016

STRIE, DÁVEJTE SI NA NĚ BĚHEM SHAZOVÁNÍ KILOGRAMŮ POZOR

Nevzhledné jizvičky nejsou problémem jen těhotných, ale také lidí, kteří rychle přiberou, nebo zhubnou. Určitě jste viděli některé skvělé proměny těch, kteří se rozhodli změnit svůj život a dostali se do nové formy. Při hubnutí musíte kromě posilování, správného stravování a odpočinku pamatovat také na pružnost pokožky. V případě, že se rozhodnete zhubnout o více konfekčních velikostí, pořiďte si kosmetický přípravek, který kůži zajistí dostatečnou flexibilitu, výživu a regeneraci. Když mi bylo sedmnáct, rozhodla jsem se také, že zhubnu a čekala mě opravdu dlouhá cesta. Během dvou let jsem shodila 30 kg a dostala se tak z 95 kg na 65 kg, na kterých jsem plus mínus nějaké to kilo i dnes. Naštěstí jsem se tedy za celou tu dobu nesetkala s jo jo efektem. Se striemi bohužel ano. Důvod byl ten, že jsem na začátku nevěděla o přípravcích, které proti jizvičkám pomáhají. Je ale třeba je začít používat co nejdřív, kdy předpokládáme změnu váhy a nápor na kůži.

https://www.facebook.com/bepanthenCZSK/
Pravděpodobně chcete vědět, jak se mi podařilo shodit 30 kilo. Je to krásné číslo, já vím. Především jsem si řekla, že až vyjdu střední školu, nechci být ta tlustá. Přestala jsem se přejídat a začala cvičit kalanetiku. Několikrát jsem ji tady zmiňovala a trvám na tom, že je skvělá. Především pro člověka, který má nadváhu a nemusí se tak bát, že nadměrnou zátěží zničí klouby. Koupila jsem si legendární knížku od Calan Pinckney Kalanetika. Dnes je k sehnání v antikvariátech. Tato kniha byla mou motivací, protože obsahovala proměnu těla při cvičení, a teď vás to asi překvapí :), týden po týdnu.
Motivace je to nejdůležitější, co na začátku diety potřebujete. První výsledky jsou strašně stydlivé a svaly jsou schované po tukem. To znamená, že i když jsem cvičila měsíc, stále jsem neviděla nic převratného. Není divu, pokrok se schovával pod třiceti kily sádla. Bylo těžké vytrvat, především v létě, kdy se mi stehna třela o sebe, lidé se mi posmívali a všude jsem potkávala vysportované a krásné holky. Řekla jsem si ale, že je to moje volba, dobrá volba a nevzdala se. Po prvním roce jsem shodila 20 kilo. Nikdo si dlouho ničeho nevšiml, nosila jsem totiž volné oblečení. Až když mě váha přivítala na 80ti kilogramech, rozbrečela jsem se radostí a šla si koupit přiléhavější šaty. 80 kilo je stále hodně, ale já měřím 180 cm, takže tato váha se dá považovat za normu. Pocit, když mě spolužáci viděli ve škole v upnutějších kalhotách, byl parádní. Všichni mi skládali komplimenty a také třídní se mě během zkoušení zeptala, jak se mi podařilo "tak rychle" zhubnout. Rychle to skutečně nebylo. 
Pamatuji si, že mě jednou v šatně v posilovně oslovila boubelka a řekla mi, že se mám a jak jsem krásně štíhlá. Že se tak člověk musí narodit a neunikl mi závistivý tón. Svěřila jsem se jí se svým začátkem. Doufám, toto pomohlo, aby i ona našla potřebné odhodlání a uvědomila si blízkost úspěchu. Skutečně, když dlouho nevidíte výsledky své práce, ale děláte ji dobře, úspěch se prostě dostaví. Hlavně vytrvejte.
Nyní bych se ráda dostala k tomu, proč vznikl tento blog. Štíhlá neznamená fit a hubení lidé mohou trpět latentní obezitou, být ochablí, zadýchávat se, když vyjdou dvě patra a třesou se jim stehna a zadek, když jdou kolem rybníka v plavkách. Moje oblíbené rčení "hubení lidé jsou krásní oblečení, fit lidé jsou krásní i svlečení" je pravdivé. Shodila jsem 30 kg a byla šťastná, jenže nyní mi nestačí být štíhlá. Chci být zpevněná, vidět, kam až můžu svou postavu posunout a nebýt hubená a propláclá. Velkou výzvou pro mě je, že když se mi podařilo zhubnout všechen přebytečný tuk, zvědavost, jestli se mi podaří opravdu dostat do nové formy. A proto každý týden přináším proměnu týden po týdnu. Pro sebe a pro vás. Věřím, že se můžete motivovat. Nejste na své úsilí sami.
Jestli tedy redukčně hubnete, nezapomínejte si, prosím, promazávat pokožku. Předejdete tak vzniku jizviček, kterých byste se už nikdy nezbavily.

Kosmetické přípravky proti striím


Koukala jsem jako blázen, co se mi to vytvořilo na bocích a zadku. Červená pavučina mě vyděsila a rozhodně neměla místo v zrcadle, na mém těle a v očích nikoho jiného. Bylo už pozdě. V té době ještě neexistovaly blogy, ani Facebook. Pátrání po přípravcích proti striím začalo. Koupila jsem si břečťanový gel od Ryoru. Tento přípravek byl učiněný zázrak za, tuším, 80,- Kč. Nejen, že bezvadně strie zmenšil a vybělil, ale také mi zeštíhlela stehna.Mé nadšení neznalo mezí. Protože však skutečně fungoval, stáhli ho z trhu. To je pro průmysl zaměřený na hubnutí bez námahy běžné.
Zůstaly mi tedy zatažené bílé strie, kterých se již nezbavím. Dívala jsem se i na možnost laserového odstranění, ale dostalo se mi informací, že ošetření se musí opakovat, je drahé a stejně se jizviček člověk nezbaví na 100%. 
Výborně se mi osvědčil tělový olej od Eucerinu, který jsem zkoušela před deseti lety, myslím, že se strie ještě trochu zmenšily. 
Nyní je pro mě už zbytečné se jizviček pokoušet zbavit, ale určitě budu chtít předejít tvorbě nových. Naštěstí jich totiž nemám tolik a rozhodně žádné další vítat nehodlám. V případě, že bych tedy v budoucnu otěhotněla, budu používat přípravek na strie hned, jakmile zjistím, že mě čekají ranní nevolnosti. Těhotná budu, předpokládat, v ten moment, jakmile se dostanu do cíle nové formy a bříško bude nádherně vyrýsované. Klasika :)
V těhotenství bych sáhla po Bepanthen Krému proti striím. Vím, že s ním mají těhotné samé dobré zkušenosti. Do konce tohoto června jsem této společnosti přes rok spravovala sociální sítě, takže mám informace z první ruky. Bepanthen Krém proti striím se maže ideálně ráno a večer a je třeba ho vmasírovat do všech partií, u kterých se předpokládají změny způsobené změnou hormonální hladiny. Takže prsa, břicho, boky, zadek a stehna.

Nyní už tedy víte, že je důležité pamatovat na možné strie a držím palce, aby se vám vyhnuly, a také abyste nepolevili při úsilí dostat se do nové formy. Žádné komentáře:

Okomentovat