Prohledat tento blog

pondělí 13. června 2016

VODA


Brouzdám po nejrůznějších dietních tipech a všude narážím na fakt, jak moc je důležité pít vodu. Neperlivou a studenou, ideálně z kohoutku. A samozřejmě hodně vody. Zamýšlím se nad tím, co piju běžně já. Tak to máme kafe ráno. Nutně. Pivo večer. Po těžkém dni, teď, když je vedro a nebo si jdu sednout ven. Vodu ale piju. Sodovku a počítám tak 4 litry denně. Vždy jsem pila hodně a především perlivé pití (taky bohemku, colu a fantu). Protože formování postavy jde na moje očekávání příliš pomalu a ano vím, že se každý týden fotím a výsledky vidím, rozhodla jsem se, že ode dneška zkusím pít pouze neperlivou studenou vodu. Nejpozději zítra tedy vznikne článek na téma Slabá vůle aneb 5 způsobů, jak si sama nakopat zadek a při tom posilovat :) Snad ne, pokusím se vytrvat a očekávám od toho hotové zázraky. Pokud totiž vyřadím alkohol, 100% se výsledky dostaví.

Nedávno jsem si googlovala, kolik kJ obsahuje jedno pivo a jakým způsobem a za jak dlouho ho spálím. Rozuměj, kolik toho musím předcvičit, abych si ho mohla večer dát. Vyčetla jsem, že jedno velký (650 kJ) spálím na rotopedu za 20 minut. Děkuji, to abych před večerem jela na kole vzdálenost Praha - Karlovy Vary. Nehledě na to, že alkohol jsou prázdné kalorie. Škrtám si ho, protože mě zpomaluje v odhodlání dostat se do nové formy. Tento týden také musím vyzkoušet nějaké hubnoucí fígle, protože dnes jsem byla v nemocnici a celý týden se musím ve sportu krotit. Nepsala jsem to? Není týden, aby se nenašla nějaká překážka. Teď se podívám na zoubek vodě, třeba to bude naprostá revoluce na následujících pár týdnů před odletem k moři.

Voda a dietní triky


Moudrých rad ohledně pití vody je plný internet, co z toho si vybrat? Nejspíš bude třeba jich pár nakombinovat, na rozdíl od alkoholu nehrozí větší přešlap.

voda s citrónem

Kdo by tenhle trik neznal? Radí se pít každé ráno sklenici teplé vody s vymačkaným citronem. Maminka kamarádky tohle dodržovala tři měsíce a shodila 15 kg. Neptala jsem se ale, jestli pak kila zase nabrala, ani neprozradila, jestli náhodou během těch tří měsíců nestrádala hlady. Ani jsem si neověřovala, jestli jejích 15 kilo neznamená pouze pět, známe matky a jejich přehánění. Každopádně vypadala úžasně, tak proč to nezkusit?


Co všechno voda s citrónem umí, jsem se dočetla tady:

voda s octem

Pije ji Victoria Beckham a kdo toho o dietách ví víc? Octová dieta má spočívat v tom, že před každým jídlem spolknete lžíci jablečného octa. Aby to šlo lépe, ocet rozmícháte ve sklenici vody... akorát mám dojem, že lžíce jablečného octa ve sklenici s vodou bude u Victorie předkrm i hlavní chod.

voda s kajenským pepřem

Obnovuje střevní stěnu, zlepšuje trávení, pepř redukuje obezitu a nadváhu. V této variantě zase šálek horké vody a lžička kajenského pepře. Ať hoří!

voda se zázvorem

Už to zní jako "dieta týden do výplaty", že? Samá voda! Každopádně tady ještě jeden zeštíhlující tip. Tentokrát se člověk může rozšoupnout, do drinku se přidává i okurka a citrón. To se budeme mít!

studená voda

Opak doporučení, že ráno se má pít sklenice teplé vody s citronem. Dvě sklenice studené vody zrychlí metabolismus o 30%? Nevím podle čeho se to počítá, ale dvě sklenice bych měla vypít mezi dvěma chody. Žaludek se zasytí a méně toho sním.


Žádné komentáře:

Okomentovat