Prohledat tento blog

úterý 12. července 2016

3 CVIKY NA PAS

90-60-90, říká se, že to jsou ideální míry. Zkoušela jsem stahovací tílko a z bezvědomí se probrala za půl hodiny. Tudy cesta nevede. Chce to efektivní cviky a já mám tři, které jsem si oblíbila, protože mi pomáhají dostat se do nové formy. Nepotřebujete mít činky jako já, stačí plná petka. Než cviky předvedu na fotkách, ráda bych ukázala proměnu mých břišních svalů po osmi týdnech. Takže mezi fotkou vlevo a fotkou vpravo je spousta cvičení a spousta obelhávání diety. Zveřejněním chci ukázat, že cvičení doma a v posilovně má své výsledky, i když stejně každý večer únavou můžete padnout do lednice a sprásknout všechno kromě mrkve. Formovat postavu jde i "jenom" cvičením, takže se netrestejte za koblihy. Neodkládejte drsný dietní režim na prvního, na pondělí, po narozeninách. Cvičte, kdy můžete, výsledky prostě přijdou... i když ne tak brzy a nejde o extra pokrok.
Na břiše jsou výsledky vidět nejdřív (a také jako první mizí, když se cvičit přestanete). Nelámejte se v pase v případě, že nemáte pekáč po prvním týdnu. Po osmém základ mít budete.
Jdeme na to. Nepotřebujete speciální prostor, já posiluju v obýváku před televizí a ještě se mi pod nohama motají dvě  kočky.
Každý cvik opakujte tolikrát, abyste cítili, že svaly zabírají. Já každý cvik opakuju 20x - 30x po třech sériích. Když nemám přes oběd čas si pořádně zacvičit v posilovně, nechávám si cviky na břicho na večer.

Narovnat a vytáhnout, břicho zpevnit a tlačit ven. Rozkročte se na úroveň ramen, závaží do jedné ruky. Naklánějte se v bok až ucítíte tlak. Zpevnění břicha je důležité, nechci, abyste si hnuli v kříži. Po 20-30 opakováních vyměňte paže. Tento cvik je super. Objevila jsem ho cca před deseti dny, cvičím ho teď při každém tréninku a je to učiněný zázrak.

Čas na kop. Vytáhnout, zpevnit břicho, váhu přenést na jednu nohu. Druhou nohu vykopněte co nejvýš a do strany. Nekopejte před sebe. Chcete si vykopnout tuk z držáku lásky, ne květináč z parapetu. Měli byste v boku cítit pálení, pokud ne, kopete moc dopředu. Do kopu dejte sílu, myslete na něco, co vás štve ;)

Rovný postoj, vytáhnout se, zpevnit břicho. Otáčejte se za závažím horní polovinou těla, pánev se snažte mít rovně. Pohybujte se pomalu, abyste cvičili poctivě. Při napnutí paží ruce propněte, cvik je dobrý i na triceps, oblíbený to sval karikaturistů důchodkyň. 
Pokud tyto cviky neznáte, určitě je zařaďte, výsledky se dostaví velice brzy, především u prvního cviku. Nyní mě omluvte, jdu si pro mrkev, zítra mě čeká zveřejnit další formování postavy, tentokrát po osmém týdnu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat