Prohledat tento blog

pátek 23. března 2018

ŠPANĚLSKÉ SCHODY

Okouknout, ochutnat, proplést se davem lidí. Španělské schody nabízí krásný výhled na Řím a docela by mě zajímalo, jak se bydlí lidem v nejbližších bytech s útulnou terasou. Musí to být na jednu stranu super, ale jinak otravný. Představte si, že vám celý den do okna civí cizinci a nemůžtete doma chodit jen tak ve spoďárech. Nebo můžete, ale s tím, že váš zadek bude hvězdou internetu.
Španělské schody lemuje nákupní třída. V oblečení si s Italy málokdo zadá a opravdu je na co koukat. Stylové butiky, kavárny vmačkané do všech zákoutí a trepěliví řidiči. Překvapilo mě, že tady auta na přechodech pozorně sledují motající se chodce. Oproti Čechám je zelená na přechodu mnohem delší a řidiči dávají přednost i na červenou (a oranžovou, která je taky pro pěší). Motoristi jsou vycvičení na turistický ruch.
Naše cesta vedla k Fontáně Di Trevi, která byla podle průvodce hned vedle... no došli jsme k Vatikánu, aniž bychom ji jen zahlídli. Ale nakonec nám přece jen skřížila zpáteční cestu a jdu se chystat na další sérii fotek s nebem zakrytým selfie tyčemi.

Fontána della Barcaccia
Kašna potápějící se lodě z léta páně 1625 dává lidem napít za nula Euro.

Městské pomeranče jsou kyselé, jak jsem vyčetla z příručky, aby je lidi nekradli. 

Tady nejsou na fotce, ale celkem tu bylo cca padesát prodavačů deštníků, kteří zážitek ze schodů hodně kazili, ale co už. Každý město takový obchodníčky má.

Schodiště má 137 schodů a dvé pózy, který jsem si tu střihla. Vybírám tu, kde nevypadám jako šunkoflek.

Takový výhled měl spisovatel John Keats, který tu žil. Teda nekoukal se asi na lidi schovaný za mobilem, ale už v té době se sem určitě chodilo kochat hodně lidí.

Moje nejoblíbenější fotka z této lokality. 

Ne všechny značky na obchodní třídě jsem znala, ale to nevadí. I v Pařížský chodím nakupovat leda lístek na metro.

Všudypřítomné malé kavárny, kde si při posezení můžete uvědomit, jak moc nejsou nohy zvyklé chodit několik dní v kuse... napsala a políbila gauč, na kterém vděčně při psaní článku ležela.

Žádné komentáře:

Okomentovat